Máte v plánu vybudovat schodiště a uvažujete nad různými typy zábradlí? Těch možností je celá řada, jak tvarových, tak i co se týče samotného materiálu. Jedním z těch nejoblíbenějších je nerezová chromniklová ocel.
Nepraskne pod vámi – nerezová ocel je natolik pevná, že se můžete na nerezové zábradlí zcela spolehnout, pokud není vyrobeno v rozporu s výrobními standardy a s požadovanou nosností či pevností. Nerezová ocel je konstrukční materiál, který vykazuje mnohem lepší pevnostní charakteristiky, než např. dřevo. Dřevěná zábradlí jsou navíc ošidná hlavně v exteriéru, kde na ně působí povětrnostní vlivy, a kde může začít proces trouchnivění – rozkladu, čímž se výrazně sníží pevnost celé konstrukce. Nerezová ocel žádnému trouchnivění nepodléhá, a pochopitelně ani nekoroduje.
Koroze – jestliže o něčem napíšete, že to nerezaví, tak tomu také skutečně je. Korozi nepodléhá sklo, keramika, porcelán či kámen, ale kovy, jako je ocel, hliník, mosaz, bronz nebo čistá měď, ano. Některé korodují více, jiné méně, avšak jedinou výjimkou mezi kovy je právě nerezová ocel. Tu můžete ponořit do slané vody, můžete ji ponechat venku na dešti, můžete ji pokrýt sněhem a ledem, můžete ji vystavit prudkému letnímu slunci a následně bouřkovému lijáku s kroupami, a struktura nerezu se nezmění. Však to jistě dobře znáte z kuchyňských příborů, které můžete ponechat na dešti třeba deset let, a nic se jim nestane.
Dobře vypadá – nerezové zábradlí sice působí navenek chladně, ale velmi dobře se hodí k dalším stavebním prvkům, jako je omítka, dřevo, fasádní potěr v pastelových barvách, keramické či kamenné obklady, betonové dlaždice a tvarovky a mnohé další. Není pak problém zábradlí navrhnout pro většinu průmyslových staveb, sportovišť, obchodních center, zdravotnických zařízení, ale samozřejmě i rodinných domů.